منابع پزشکی:35 تظاهرکننده فلسطینی در مرز غزه با مصر زخمی شدند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، دکتر "معاویه حسنین " رئیس بخش امداد رسانی و اورژانس وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: خودروهای آمبولانس 35 فرد زخمی را به بیمارستان "ابویوسف النجار " شهر رفح منتقل کردند که چهار نفر از آنها به ضرب گلوله زخمی شده اند و وضعیت دونفر از زخمی‌ها خطرناک است.
منابع پزشکی در غزه پیشتر اعلام کرده بودند که نیروهای پلیس مصر با شلیک گاز اشک‌آور و تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی در منطقه رفح دستکم 2 نفر از آنها را زخمی کرده اند و 10 نفر نیز به خاطر گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شده اند.
این تظاهرات در اعتراض به جلوگیری مصر از ورود کاروان کمک‌های بشردوستانه "شریان حیات 3 " به این منطقه در نزدیک دروازه "صلاح الدین " در منطقه رفح برگزار شد.
تظاهرکنندگان پرچم‌های سبز رنگ جنبش حماس را در دست داشتند و تاکید کردند که توکل آنها تنها به خداوند متعال است.
پلیس مصر سه‌شنبه شب با ضرب‌وجرح افراد حاضر در کاروان شریان حیات 3 که به ممانعت از ورود برخی کامیون‌های این کاروان به غزه معترض بودند، بیش از 50 نفر از این افراد را زخمی کرد.
"یاسر ابوهلاله " خبرنگار شبکه تلویزیونی "الجزیره " قطر که همراه با کاروان شریان حیات 3 است، گفت: نیروهای مصری در این درگیری از گاز اشک‌آور استفاده کرده و همچنین تعدادی از افراد این کاروان را بازداشت کردند.
جنبش حماس با وحشیانه و غیراخلاقی خواندن حمله پلیس مصر به اعضای کاروان شریان حیات 3، این اقدام را نقض حاکمیت 40 کشور دانست که این کاروان نماینده آنهاست.
رژیم صهیونیستی با اعمال محاصره علیه نوار غزه گذرگاههای این منطقه را به روی فلسطینیان بسته است. دولت مصر نیز با وجود درخواست‌های مکرر مردم کشورهای عربی و اسلامی، از بازگشایی دائم گذرگاه رفح به عنوان تنها گذرگاه ارتباطی فلسطینیان با جهان خارج خودداری می‌کند.
مسئولان مصری این گذرگاه را تنها برای مدت اندکی باز کرده و بار دیگر می‌بندند و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه کمی به این منطقه داده‌ می‌شود که این وضعیت، مردم نوار غزه بویژه بیماران و مجروحان فلسطینی را با مشکل جدی مواجه کرده‌ است.
رژیم صهیونیستی از 27 دسامبر سال 2008 تا 18 ژانویه 2009 میلادی به مدت 22 روز نوار غزه را آماج حملات خود قرار داد که درجریان آن بیش از یکهزار و 450 فلسطینی شهید و پنج هزار و 500 نفر دیگر زخمی شدند و سه میلیارد دلار به ساختار زیربنایی این منطقه زیان وارد شد.

/ 0 نظر / 30 بازدید